GUARDONATS A LA DIADA DE L’ESPORT GANXÓ

El passat divendres es va celebrar la Diada de l’Esport Ganxó al Teatre-Auditori Narcís Masferrer, on es varen fer públics els reconeixements als esportistes ganxons i clubs de la ciutat que han destacat en la temporada 2017-2018. En l’acte també es va lliurar una distinció a Josep Serrats Arnau pels més de 40 anys de dedicació a la informació esportiva de l’A.D. Guíxols.

En l’apartat individual  els reconeixements foren per:
Ariel Schrenck Martínez, pels mèrits assolits  en la modalitat de natació adaptada.
Judith Vélez Gallardo, pels mèrits assolits com a jugadora de Rugbi.
Sílvia Barnés Corominas, pels mèrits assolits en la modalitat de natació amb aletes.
Oriol Busquets Mas, pel seu debut amb el primer equip del Futbol Club Barcelona.

Esportistes destacats de clubs:

ESCOLA DE KARATE I GIMNÀS DOJO DE SANT FELIU
Iker Sánchez, tercer d’Espanya per la W.U.K.O ( World union Karate Organitzation).
Sergi Garriga, campió d’Espanya i Campió de Catalunya per la W.U.K.O

CLUB TWIRLING SANT FELIU DE GUÍXOLS
Jana  Rodríguez, campiona de Catalunya en solo infantil 3era divisió.
Júlia Martínez i Juny Pareta, campiones de Catalunya en parella Cadet 3era divisió.
Naia Miralles i Jana Ramírez, campiones de Catalunya en parella Junior 3era divisió.
Anna Marty i Esther Calpe, campiones de Catalunya en parella Sènior 3era divisió.
Paula Martínez i Paula Mudarra, campiones de Catalunya en parella Junior 2ona divisió.
Martina Ize i Àngela Vilà, campiones de Catalunya en parella Juvenil 1era divisió.

CLUB PATÍ GUIXOLENC
Elena Vega, Clara Martínez, Laura Casanovas i Mireia Cejas, quartet que ha assolit la primera posició en els campionats territorials, el quart lloc al Campionat de Catalunya i el cinquè en el Campionat d’Espanya.

CLUB NAÙTIC
Aroa Pallí Sibils, campiona de Catalunya d’optimist G3.

CLUB AQUÀTIC XALOC
Afra Pujol, Or  200 bifin – Infantil Femení
Aina Benítez Or 4×100 sup- Infantil Femení
Anna López  Or 50 bifin Infantil Femení
Laia Bofill  Or 400 bifi Infantil Femení
Eric Pedrero Or 100 bifin Infantil Masculí
Mireia Rio  Or 400 sup  Cadet Femení
Núria Benitez Or 400 bifin Cadet Femení
Albert Casamitjana Or 200 sup  Cadet Masculí
Júlia Manero  Or 800 sup Junior Femení
Laura Alsina Or 400 esc Junior Femení
Marina Soler Or 4×200 sup Junior Femení
Silvia Casamitjana  Or 4×200 sup Júnior Femení
Abel Moreno  Or  100 sup  Junior Masculí
Ferran Conchillo Or 400 bifin  Junior Masculí
Dani Campos Or 1500 sup Sènior Masculí

ASSOCIACIÓ DE PESCA MARÍTIMA
Joan Miret Sureda, per la seva trajectòria dins el Club i per haver participat aquest any al Campionat d’Espanya per Clubs.
 Xènia Janer Carreras, l’única dona participant en el Campionat d’Espanya on ha aconseguit una brillant 5ena posició.

ESCOLA DE FUTBOL SANT FELIU
L’equip Juvenil A que ha assolit l’ascens a Preferent Catalana, integrat per:
Jordi Quintana
Joan Morales
Adrià Bueno
Javi Lorente
Moha Dalli
Xavier Busquets
Albert Moreno
Alex Pereyra
Isa Sannoh
Albert Cantero
Hassan Zizi
Baba Coulibaly
Sergi Gómez
Crisant Camps
Luis Miguel Ramirez
Marc Xargayó
Marc Cuchillo
Joan Julià
Raul Alcaina
Oscar Oller
Marc Forn
Adrià Callado
Michel Alcaide
Entrenadors:  David Gálvez i Gerard Llandrich
Delegat: Alex Cumí

VILARTAGUES C.F.
Pel seu ascens a Segona Regional amb els següents integrants:
Alexis Márquez
David Mundó
Jordi Cordonet
Bouli Bajaha
Miguel Castillo
Ivan Muñoz
David Zorrilla
Sergi Moradell
Pau Puig
Jose Guerrero
Gerard Gabaldón
Mossa Juwara
Sergi Caixal
Joel Murcia
Marcu Murcia
Josep Maria Gironés
Mohammed Rebbouha
Paul Akaba
Alex Sánchez
Jota
Joan Gomez
Aaron Cabrera
Edu Tobias
Marc Massana
Carlos Iruela
Santi  Llinàs
Entrenadors: Jose Cabrera, Edu Lupiañez, Quim Arbossé
Delegat: Edu Rodriguez
Assistents:  Jordi Calvet, Jordi Janer

Fotos: Bergantí

Comparteix

Les cookies ens permeten oferir els nostres serveis. En utilitzar els nostres serveis, acceptes l'ús que fem de les cookies. Més informació